Dobre przedpołudnie, dzisiaj jest wtorek 31.3.2020. Imieniny obchodzi Kvido, jutro Hugo.

Reportaż

200330 minarUž od 16. března rozvážejí restaurace Gourmet Lounge a Koupák denně kolem třiceti jídel lanškrounským záchranářům, hasičům, policistům a městským strážníkům. Vše zcela zdarma. Členové složek Integrovaného záchranného systému si mohou předem vybrat oběd či večeři z nabídky obou restaurací, a to jak polévku, tak hlavní chod.

200329 novinyČeská pošta v současné době nedisponuje dostatečnou kapacitou doručovatelek. Proto uplatňuje pravidlo, že roznášené písemnosti musí obsahovat více než 50 % informací souvisejících se současnou situací (nouzovým stavem). Městské noviny byly těsně pod padesáti procenty.

200327 schaefflerFirma Schaeffler Production CZ zavře od 4. dubna závody v Lanškrouně a Svitavách. Výrobu již kvůli zamezení šíření koronaviru postupně utlumuje. Podnik reaguje na skutečnost, že více výrobců v automobilovém průmyslu zastavilo výrobu, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

200312 radniceVláda vyhlásila 12. března od 14 hodin stav nouze v trvání 30 dnů. V Lanškrouně, stejně jako v ostatních městech Česka, to znamená zákaz všech kulturních, sportovních, náboženských akcí, slavností, poutí, přehlídek, trhů a dalších akcí, které mají více než 30 účastníků.

Výjimkou jsou pohřby, kterých se horní hranice 30 osob netýká. Počet přítomných však nesmí přesáhnout 100.

200315 nemocniaVážení spoluobčané,
nyní (15. března ve 12 hodin) jsem obdržel oficiální zprávu, že i naše ORP Lanškroun má již potvrzeny 2 pacienty s onemocněním COVID-19. Tyto osoby jsou v přímém kontaktu s hygienou, která již činí nezbytné kroky.

200326 weidmullerHledáme tyto dvě pozice:
operátorka / operátor ruční montáže – práce ve dvousměnném provozu (po až pá);
operátor / operátor automatizační linky – práce ve třísměnném provozu (po až pá)

200327 papaguyV Lanškrouně a okolí nabízí několik restaurací možnost osobního převzetí jídla nebo jeho rozvoz k vám domů. Tady je přehled několika z nich:

200326 rouskovnikLidé se v těžkých dobách dokážou spojit a táhnout za jeden provaz. Důkazem může být dobrovolnická činnost, která v Lanškrouně a jeho okolí v posledních dnech probíhá. Jedním z nejprospěšnějších projektů je šití a distribuce roušek pro zdravotníky, policisty, hasiče, prodavače ale i pro občany, kteří roušku nemají k dispozici.

200324 martina

V Lanškrouně funguje již druhý týden donáška potravin, léků a hygienických potřeb pro seniory. O tom, jak se tato služba osvědčuje, jsme hovořili s Martinou Brýdlovou, operátorkou linky 703 309 125, kde lze nákupy v době mezi 7. a 10. hodinou ve všední dny objednávat.

200318 zakazOd 25. března je opět změna! Osoby starší 65 let a handicapovaní s doprovodem nově nakupují v supermarketech mezi 8. a 10. hodinou, v malých obchodech bez omezení. 

Ačkoliv zákaz pohybu bez roušky, respirátoru, šátku, šály či jiné ochrany nosu a úst vstoupil v Pardubickém kraji v platnost 18. března až v 18 hodin (v celé ČR od půlnoci), v Lanškrouně už během dne roušku nosili téměř všichni. A většinou nešlo o roušku koupenou, ale doma šitou, takže to byla pestrá a zajímavá podívaná. Roušky bílé, jednobarevné, pruhované i kytičkované, s dětskými motivy i abstraktními vzory.