Good night, it is Tuesday 20.10.2020. It is the nameday of Vendelín, tommorow is the nameday of Brigita.

200430 vrazdaiDnes.cz / 29. 4. 2020
Policisté obvinili ze zvlášť surové vraždy 42letého muže z Orlickoústecka, po kterém pátrali celý minulý víkend. Muž, který se dlouhodobě léčí na psychiatrii, kriminalistům přiznal, že matce uřezal hlavu. Hrozí mu za to 20 let, nebo i výjimečný trest.

„Zadrženého dvaačtyřicetiletého muže jsme obvinili pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný obzvlášť surovým způsobem,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Muž se na policii k činu přiznal. Po konfliktu s matkou ji napadl ostrými předměty do oblasti krku a uřízl jí hlavu. „Po násilném činu z místa uprchl. Na útěku se zbavil některých oděvních svršků a před dopadením se skrýval v lesích, kde se živil rostlinami a pil vodu ze studánek,“ dodala Vilímková.

K činu muže vedly dlouhodobé stále stupňující se spory se zemřelou. Teď mu za to hrozí 15 až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Policie zahájila vyšetřování, součástí kterého budou i znalecké posudky jeho duševního stavu.

Na obviněného byla také ve středu uvalena vazba. „Muž byl vzat do vazby, protože by mohl být nebezpečný svému okolí a pokračovat v páchání trestné činnosti,“ řekl soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí Jiří Procházka.

Policie také uvedla, že se muž delší dobu ambulantně léčí na psychiatrii.

Policie v pátek po dvaačtyřicetiletém muži vyhlásila rozsáhlé pátrání, které trvalo celý víkend. „Hledaný muž byl vypátrán v pondělí v dopoledních hodinách na Českotřebovsku,“ sdělila k tomu ten den Vilímková.

 

Autoři: mvo, sk

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.