Good night, it is Tuesday 20.10.2020. It is the nameday of Vendelín, tommorow is the nameday of Brigita.

190626 rybnikČeský rozhlas Pardubice / 24.6.2019
Ve vedru se hodí zchlazení. A kde jinde než u vody. Český rozhlas Pardubice chystá na léto velký seriál o přírodních koupalištích.

„První natáčecí den byl takový chladnější, hned další zase velmi horký. Užili jsme si všechno,“ říkají autorky Jitka Slezáková a Tereza Brázdová.

Občas i pod vodou
Série reportáží samozřejmě zahrnuje přehradní nádrž Seč a tamní půjčovnu lodiček. Ale dostalo se taky na zatopený lom v Srní u Hlinska. „Tam nabízejí potápěčské vybavení. Můžete si prohlédnout potopené letadlo anebo autobus. Dokonce mají lezeckou stěnu nad vodní hladinou. Je to vůbec nejhlubší lom v Pardubickém kraji s hloubkou 35 metrů.“

V Mělicích se dámy projely na motorovém člunu. A u Lanškrounských rybníků si Tereza připadala jako někde u Ženevského jezera. „Mají tam krásnou promenádu, vzrostlé stromy. Není tam žádná písečná pláž, ale prostředí je velmi moderní, opečovávané.“

A kde se ještě smočily?
Dalším navštíveným místem byl rybník Rosnička anebo vodácké tábořiště Cakle u Ústí nad Orlicí. A přehrada Pastviny autorky uchvátila svou nádhernou polohou v krásné přírodě. Nenechaly si ujít ani zdejší novou atrakci - bobovou dráhu.

Seriál o přírodních koupalištích poslouchejte od 7. července každou neděli od 15:30 na vlnách Českého rozhlasu Pardubice.

autor: Jakub Malý

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.