Good evening, it is Sunday 23.2.2020. It is the nameday of Svatopluk, tommorow is the nameday of Matěj.

200116 trio4. března v 19 hodin, sál Multifunkčního centra L´Art Trio Bel Canto: Koncert české hudby
Koncert hudby českých skladatelů – Adam Michna z Otradovic, František Benda, Josef Mysliveček, Ivan Jelínek, Leoš Janáček, Jana Obrovdká, Jan Truhlář, Leoš Janáček a Miloš Štědroň – v podání Tria Bel Canta. Kombinace zpěvu, flétny a kytary je velmi oblíbená, poskytuje delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku.

Koncert je součástí jarního abonentního cyklu.
Repertoár Tria Bel Canta zahrnuje skladby skladatelů z období baroka a klasicizmu / G. F. Händel, J.S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart / Kombinace zpěvu, flétny a kytary je velmi oblíbená, poskytuje delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku. Trio Bel Canto vystupuje po celé České republice i v zahraničí / Rakousko, Německo, Slovensko / na koncertech a hudebních festivalech / např. Musiksommer Klaus, Fockenfeld Schlosskonzerte,Hudební léto Trenčianské Teplice atd.

 

Aneta Podracká Bendová – soprán

absolvovala Konzervatoř Brno a hudební vědu na Masarykově univerzitě, ve studiu zpěvu dále pokračuje u H. Kaupové na JAMU. Zúčastnila se pěveckých kurzů s E. Tubb, I. Bittovou, I. Mikeskovou a J. Galatenkem. Participuje na projektech experimentálního jazzu a improvizace. Pravidelně spolupracuje s brněnskými studenty kompozice a skladateli, zejména s P.Z.Novákem, jejichž díla často uvádí v premiéře. Od roku 2014 působí v divadle Radost jako Pamina v Kouzelné flétně ( arr. V. Peška ). Vystupovala s filharmonií Brno, na festivalech zaměřených na soudobou hudbu Forfest v Kroměříži, Setkávání nové hudby plus v Brně, Hudební současnost v Ostravě. V roce 2016 debutovala na NODO světovou premiéru opery pražského skladatele P. Cíglera. Zúčastnila se také Institutu Ostravské dny nové hudby 2017, během kterého provedla českou premiéru části opery Here Be Siren autorky nominované na Pilitzerovu cenu K. Soper.

 

Mariia Mikhailova – flétna

studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti ( Ruská federace ). Ve studiu dále pokračovala na konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan. Navštěvovala mistrovské kurzy u vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží ( international competition woodwing instruments v Togliatti atd. ) Hrála v různých hudebních projektech ( např. Mládežnický symfonický orchestr Powolžia, Řeka Talantov ( Petrohrad ), music alp ( Francie ). V současné době studuje na Jamu v Brně a věnuje se koncertní činnosti v různých komorních souborech.

 

Libor Janeček – kytara

absolvent brněnské konzervatoře. V letech 1992-2008 účinkoval v koncertním duu INSTRUMENTAL TANDEM ( kytara-akordeon ) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly i dalších jihoamerických skladatelů. V tomto obsazení pořídil řadu nahrávek pro Český rozhlas i rádio Prohlas.( CD s hudbou A.Piazzolly : Tango nuevo – debutové CD v roce 2000, Tango porteňo r. 2006 )V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti a v komorním duu. Byl spoluzakladatelem souboru barokní a klasické hudby TRIO BEL CANTO, které významným způsobem umělecky podporoval na mnoha koncertech v České republice i v zahraničí. Sólisticky působil i s Tišnovským komorním orchestrem. Jeho repertoár zahrnuje především skladby období baroka a klasicizmu, jihoamerickou a španělskou hudbu i hudbu českých skladatelů.

Vstupné doprodej 350 Kč/ 250 Kč (1. řada balkón a lóže)