Good night, it is Wednesday 21.10.2020. It is the nameday of Brigita, tommorow is the nameday of Sabina.

200913 knoflik„Protože Lanškroun je zvyklý na Kopu, která letos nebyla, tak ta myšlenka byla: Proč neudělat pochod pro děti na Knoflíku?" říká Stanislava Zachařová, majitelka kempu Knoflík v lokalitě lanškrounských rybníků. 11. září vpodvečer čekal děti v doprovodu rodičů pochod kolem lanškrounských rybníků. Měřil kolem 5 km, podobně, jako nejkratší trasa Kopy.

Pohádkový les sice chyběl, ale místo toho se procházelo čtyřmi stanovišti, kde děti plnily jednoduché úkoly. Na stanovišti u sjezdovky sestavovaly z destiček barevného panáčka, u Edwardova pramene házely míčkem na cíl. Trasa vedla přes nový most u Lanškrouňáčku, kde absolvovaly lanovou dráhu a na hřišti s překážkami pro Gladiator race měly proskákat pneumatikami tak, aby unikly vlkovi (podobně jako na snímku č. 14 předvádí Červená Karkulka). 

Na každém stanovišti dostaly sladkou odměnu, v cíli pochodu na Knoflíku pak diplom a medaili. Účast na to, že to bylo poprvé, byla velmi dobrá, na pochod se vydaly asi tři stovky účastníků. Příští rok to chceme udělat zase, ale v jiném termínu," plánuje majitelka Knoflíku.

Poté se děti pobavily se Standou Celým a Gábinou Mačudovou při diskotéce a dětských soutěžích. Program pokračoval vystoupením Markéty Drábkové (zpěv) za doprovodu klavíru (Jaroslava Havlíčková) a večerní afterparty s DJ Michalem Knejpem z rádia Černá Hora. „V osm večer tady ještě byly děti, tak program přizpůsobil jim, potom už byla zábava pro dospělé a bylo to moc pěkné," uzavřela povídání o páteční akci Stáňa Zachařová.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.