Good evening, it is Monday 3.8.2020. It is the nameday of Miluše, tommorow is the nameday of Dominik.

200607 veteraniMezi dešťovými přeháňkami si 7. června vyjeli lanškrounští veteránisté na první jarní vyjížďku. Letos kvůli opatřením v souvislosti s Covid-19 o necelé dva měsíce později, než obvykle. Na parkovišti u Lidlu se sjelo 14 aut a 17 motorek. Nejstarším z motocyklů byl Zundapp KS-600 vyrobený v roce 1938, jehož majitelem je Jaroslav Killar.

S nejstarším vozem přijel majitel z České Třebové. Šlo o první sériový Volkswagen KDF 82 vyrobený v roce 1943. Zájemci o staré stroje si přistavené motocykly i automobily se zájmem prohlíželi a diskutovali s majiteli, z nichž někteří přijeli i v dobovém oblečení.

Pozornost vzbuzovala skupina čtyř mercedesů, mezi nimiž triumfoval zlatý Mercedes W 213 přezdívaný Piáno. Majitel Pavel Beran ml. z Lanškrouna prozradil, že byl vyroben v roce 1976, má původní lak i interiér. Jde o auto o obsahu 2,4 litru, čtyřválec, čtyřkvalt, na tehdejší dobu dobře vybavené, protože má posilovač brzd, posilovač řízení a spoustu vychytávek, které ani novější auta neměla.

V půl jedenácté veteránisté vyrazili směrem na Výprachtice. Pokračovali přes Valteřice, Heroltice, Štíty, Červenou Vodu, Boříkovice, Mladkov, Pastviny až do Letohradu. Odtamtud se už rozjížděli do svých domovů, mnozí z nich zpět Lanškroun.

Marie Hrynečková

 

Foto:
2 - KDF 82, rok výroby 1943.
7 - Mercedes S 213, kterému se říkalo Piáno. Rok výroby 1976.
11 - Zundapp KS 600, rok výroby 1938.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.