Good evening, it is Monday 3.8.2020. It is the nameday of Miluše, tommorow is the nameday of Dominik.

200602 dianaNeděle 24. května je milníkem v historii naší lukostřelnice DIANA. Skoro přesně šest let od založení naší lukostřelnice se sešlo dvanáct soutěžících, z toho dva hosté. Závod proběhl během tří odpoledních hodin slunečného počasí mezi dvěma dešti a při mírném větru. Střílelo se na vzdálenosti 50 a 30 metrů (případně 40 a 30 metrů) a výsledky se sčítaly.


Celkový nejvyšší možný počet bodů je 720. Nejvíce bodů 598 dosáhl v kategorii Dospělí – Muži Jiří Salajka (Patriot Brno). Náš místní Lukáš Kočí byl jen „o fous“ pozadu se svými 587 body.

V kategorii Senioři – Muži byl se 483 body nejlepší Zdeněk Kužílek (LK Jeseník).

V dalších skupinách zvítězili lukostřelci z domovské DIANY Lanškroun:
Kadeti – Ženy Ludmila Dostálková 380 bodů,
Kadeti – Muži Vilém Novotný 366 bodů, a
Starší žáci – Muži Samuel Tomeš 466 bodů.

Rozhodčím byl zkušený Vladan Svoboda, člen našeho lanškrounského týmu.

Naši hosté si lukostřelnici, atmosféru závodů i zázemí naší klubovny pochvalovali a těší se na další příležitost k setkání.
***

 

Organizace soutěže se osobně ujal předseda Spolku Lukostřelnice Diana Lanškroun Jindřich Cink. Položili jsme mu dvě otázky:

Jak bude Spolek Lukostřelnice Diana Lanškroun na tento závod navazovat?
„Získali jsme cenné zkušenosti. Bylo by dobré pořádat takovou akci 2x nebo 3x ročně, a postupně přilákat víc lukostřelců odjinud. Naše pověst se bude šířit, a stále více lidí si osobně potvrdí, že zdejší lukostřelnice DIANA má výborné přírodní prostředí i technický potenciál.“

Co bylo potřeba vykonat pro uskutečnění této soutěže?
„Cesta k pořádání celostátní registrované soutěže byla dost dlouhá. Museli jsme postupně nechat proškolit své certifikované trenéry, mít rozhodčího s licencí, vytrénované závodníky a funkční zázemí. Museli jsme se přizpůsobit pravidlům WA (World Archery – Světové lukostřelectví) i v detailech (například vysunout střeleckou čáru zpod zastřešení do volného prostoru, směrem k terčům zapustit do terénu dobře viditelné značky vzdáleností 18, 30, 40, 50 a 70 metrů, atd.)
A vedle toho byla ještě spousta korespondence, vyjednávání a příprav. Dík patří lukostřelcům, kteří v některých situacích pomohli, zejména Zdeňkovi Velebnému a Lukáši Kočímu.“

Přejme našim místním lukostřelcům, ať se tento ušlechtilý sport v našem městě dál nadějně rozvíjí.

Text a foto: Jiří Kohout

 

Foto:

1 - Čekáme v klubovně DIANA Lanškroun, až přestane pršet.

2 - Rozprava před začátkem závodu.

3 – Střelba.

4 - A takhle dopadáme.

5 - Mladá generace DIANY Lanškroun: zleva Jan J. Jurenka, Vilém Novotný, Eliška Klímová a Samuel Tomeš.

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.