Good evening, it is Monday 3.8.2020. It is the nameday of Miluše, tommorow is the nameday of Dominik.

200512 knihovnaZa dobu od 4. do 12. května, tedy za 5 pracovních dnů co je knihovna opět otevřena (z epidemiologických důvodů je upravena otevírací doba), ji navštívilo pět set čtenářů. Vypůjčeno bylo 1 251 knih, vráceno 1 616. Za týden otevření to tvořilo asi 800 kg vracených knih (cca 160 kg denně), které musí knihovnice vynést do 1. patra knihovny a zařadit do regálů v jednotlivých půjčovnách.


Vrácené knihy jsou ukládány do karantény na 72 hodin, teprve poté budou vráceny zpět do regálů, aby byly k dispozici dalším čtenářům. Ke karanténě knih jsou využívány prostory čítárny, která je až do odvolání uzavřena.

V knihovním systému je nově nastavena možnost vracené knihy odepsat z konta čtenáře tak, aby se ve výpůjčním katalogu zobrazovaly po dobu karantény (3 dny) jako nedostupné pro další čtenáře. Nebude tak docházet k problémům, že by se vrácená kniha nacházela ještě v karanténě, ale v katalogu už byla označená jako dostupná.

U vchodu do knihovny je přítomna po celou dobu otevření kolegyně, která informuje o nutnosti použití desinfekce na ruce a kontroluje, zda si návštěvníci chrání nos a ústa rouškou. Zároveň reguluje počet lidí v půjčovně, který je stanoven na pět návštěvníků.

Ostatní služby jsou až do odvolání zrušeny – internet, vyhledávání v on-line katalogu na počítači v knihovně, studium v knihovně.

Dále:
- Nejsou povoleny prezenční výpůjčky knih, časopisů a novin.
- WC je pro návštěvníky knihovny uzavřeno.
- Pobyt uživatelů knihovny je omezen na nezbytně nutnou dobu (vracení, výpůjčky a nezbytné transakce).
- Pro urychlení služeb nabízíme objednávku knih přes on-line katalog (služba „kniha z regálu"), e-mailem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 778 769 559 nebo 465 322 708.
- Všechny výpůjčky jsou prodlouženy do 27. května, upomínky z prodlení jsou po dobu nouzového stavu pozastaveny.

Moc se těšíme na naše čtenáře a předem jim děkujeme za dodržování pravidel.

Radka Halberštátová


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.