Good afternoon, it is Friday 7.8.2020. It is the nameday of Lada, tommorow is the nameday of Soběslav.

200427 patraniPolicisté v souvislosti s násilným trestným činem, ke kterému došlo na Lanškrounsku, pátrají po 42letém muži - odkaz https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=23280424201711 (pokud je odkaz neaktivní, muž byl nalezen). Je robustní, okolo 190 centimetrů vysoké postavy. Má hnědé rovné vlasy po ramena, česané na pěšinku.

Na sobě měl oblečenou pravděpodobně vojenskou 3/4 bundu s kapucí khaki barvy, nebo červenou mikinu s kapucí, tmavé teplákové kalhoty a kotníkové boty. Působí zanedbaným dojmem.

Pokud jste hledaného muže viděli, neprodleně kontaktujte policisty na lince 158. V žádném případě se ho nesnažte sami zadržet, hledaný může být nebezpečný jak sobě, tak svému okolí!

por. Bc. Lenka Vilímková
720 175 051

Foto: Policie ČR

 

Podle informací Blesku se v noci do pátrací akce zapojil také vrtulník. Pohřešovaný se měl dopustit zločinu na své matce, s níž žil ve společné domácnosti. „Pátrání po muži zatím pokračuje, kolegové jsou na místě a prohledávají okolí,“ sdělila Vilímková, k samotnému trestnému činu se však policie nevyjádřila. Muž měl v minulosti problémy s drogami a trávil mnoho času v hospodách.

 

 

Reportáž TV Nova, 25. duben 2020, Žichlínek:

V souvislosti s případe policie pátrá po synovi ženy, po kterém se slehla zem

V malém domě u silnice se tentokrát svítilo celou noc. Zdravotníky záhy vystřídali muži v bílých oblecích a ti tu byli kvůli vraždě 76leté ženy. Na místo byla přivolána posádka zdravotnické záchranné služby, přivolaný lékař už mohl kostatovat pouze smrt. Podle informací TV Nova byla vražednou zbraní sekera. Policisté se rozjeli do všech směrů, protože nikdo jiný v domě nebyl. Vrtulník s termovizí pátral nad obcí po synovi, kterého kriminalisté z činu podezírají. S matkou žil v domě tři roky. Podle místních muž údajně trpí dušební poruchou. Pátrání bylo v noci neúspěšné. Policisté prohledávali i nedaleké lesy, kam podezřelý rád chodil. Jedna policejní hlídka byla u domu i během dne. Existovala totiž možnost, že se muž na místo činu vrátí. Kriminálka zatím nemá žádnou stopu. Obrací se proto o pomoc na veřejnost. Kdo muže pozná, měl by volat linku 158. Je ale nebezpečný, proto se ho nesnažte zadržet. Bojí se i místní. Po 24 hodinách od vraždy může být tento člověk prakticky kdekoliv.


Petr Brzek, TV Nova

 

Hledaný 42letý muž byl 27. dubna v dopoledních hodinách policisty z krajské pořádkové jednotky spolu s orlickoústeckými kolegy na Českotřebovsku vypátrán. Celostátní pátrání jsme odvolali. V současné době budou probíhat úkony v trestním řízení, které je zahájeno pro podezření na zvlášť závažný zločin vražda. Touto cestou bychom rádi poděkovali veřejnosti a médiím za spolupráci, která přispěla k dopadení zadrženého muže.

por. Bc. Lenka Vilímková

 

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.