Good afternoon, it is Friday 7.8.2020. It is the nameday of Lada, tommorow is the nameday of Soběslav.

200423 parkZastaralá technika a časté poruchy. To jsou důvody, které přiměly vedení města Lanškroun k výměně parkovacích automatů. K instalaci nových parkovacích automatů došlo záměrně v tomto období, kdy bezpečnostní rada města v souladu s vládním nařízením rozhodla o dočasném zrušení zpoplatnění parkovného.


Ve středu 22. dubna firma ClickPark s.r.o. zahájila instalaci nových parkovacích automatů, které umožní placení mincemi, během tří měsíců i platební kartou a následně i mobilní aplikací. Město Lanškroun využívá na placených parkovištích čtyři automaty, dva na nám. J. M. Marků, jeden před poliklinikou a jeden na nám. A. Jiráska.

Parkovací automat Strada Pal je spolehlivý, bezpečný a mnohostranný parkovací automat, který představuje vyspělý technický prostředek řízení a organizace městských zón placeného stání. K základním výhodám patří jednoduchá obsluha a ovládání, velký a přehledný displej. Datové funkce umožní na dálku kontrolu, jestli v nich nedochází papír na tisk lístků nebo nahlásí poruchu. Největší změnou bude platba přes mobilní aplikaci, díky které, je schopen řidič zaplatit pomocí dvou kliků. Aplikace s názvem ClickPark je volně ke stažení na GooglePlay i AppStore. Pokud se řidič zaregistruje v systému, tak mu deset minut před vypršením parkování přijde SMS s upozorněním a parkovací dobu si může snadno prodloužit. Městská policie tak bude schopná díky aplikaci ParkControl zkontrolovat vozidla bez parkovacích lístků. Případní neplatiči tak budou mnohem snáze odhaleni.

Za nové parkovací automaty zaplatí město Lanškroun celkem 552 tis. korun bez DPH. Příjmy za parkovné v roce 2019 představovaly částku celkem 1 846 170 Kč.

Doba placeného parkování i cena parkovného zůstanou pro tento rok beze změny. Úhrada za parkování činí 10 Kč za každou započatou hodinu v čase od 7 do 17 hodin (pondělí až pátek) a od 7 do 12 hodin (sobota). Celoroční parkovací karta přijde na 2 tisíce korun.

Tisková zpráva MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.