Good evening, it is Monday 3.8.2020. It is the nameday of Miluše, tommorow is the nameday of Dominik.

200410 ventilatoryPo celém světě je momentálně vysoká poptávka po plicních ventilátorech i dalších zařízeních, souvisejících s léčbou pacientů postižených pandemií COVID-19. Lanškrounská firma AVX, vyrábějící elektrotechnické součástky, se tak rázem stala jedním z klíčových dodavatelů komponentů pro životně důležité přístroje.

V tiskové zprávě americké společnosti AVX Corporation, jejíž součástí lanškrounský závod je, se uvádí:

„Nadnárodní společnost AVX drží krok s nárůstem poptávky po důležitých lékařských zařízeních jako jsou například plicní ventilátory, mobilní rentgeny, CT systémy, ultrazvuky a monitory zdravotního stavu pacientů. Aktivně podporujeme výrobu všech součástek nutných k výrobě zdravotnického vybavení potřebného k zabránění šíření viru a k léčbě infikovaných. Poskytujeme globální logistickou podporu dodávkám komponentů používaných v široké škále zdravotnických hardwarových zařízení, vyráběných společnostmi jako GE Healthcare, Philips, Smith Medical, Sinocare a mnoho dalších."

Přestože lanškrounský závod, stejně jako všechny ostatní firmy v našem regionu, řeší zásadní problémy týkající se zaměstnanců, snaží se udržet výrobu v chodu a soustředit síly na nejpotřebnější typy výrobků.

„AVX Corporation se zavázala urychleně dodat vysoce kvalitní tantalové kondenzátory ze závodu v Lanškrouně přímo do společnosti Smith Medical (Anglie), která naléhavě potřebuje vyrobit 10 tisíc plicních ventilátorů pro nemocnice a zdravotnická zařízení. Požadavek na tři série dílů typu TRJ zpracovává lanškrounský závod v nejkratším možném termínu při zachování vysokého standardu kvality," pokračuje tisková zpráva, v jejímž závěru americké vedení děkuje všem zaměstnancům i zákazníkům za podporu a vzájemnou pomoc v této obtížné době.

Marie Hrynečková
Foto: Archiv AVX

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.