Good afternoon, it is Friday 7.8.2020. It is the nameday of Lada, tommorow is the nameday of Soběslav.

200327 schaefflerFirma Schaeffler Production CZ zavře od 4. dubna závody v Lanškrouně a Svitavách. Výrobu již kvůli zamezení šíření koronaviru postupně utlumuje. Podnik reaguje na skutečnost, že více výrobců v automobilovém průmyslu zastavilo výrobu, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Koncern Schaeffler postupně odstavuje výrobu ve všech svých evropských závodech. Dodavatel nejen automobilového průmyslu upravuje výrobní kapacity a reaguje na skutečnost, že čím dál tím více výrobců nedávno zastavilo kvůli šíření koronaviru svou výrobu v Evropě.

Délku zastavení výroby firma neupřesnila. "Vedení společnosti rozhodlo s cílem chránit naše zaměstnance a se zřetelem na současné požadavky zákazníků, o postupné odstávce závodů v Lanškrouně a ve Svitavách," řekl ředitel firmy pro centrální a východní Evropu Jaroslav Patka.

Závod v Lanškrouně funguje od roku 1999, ve Svitavách od roku 2017. Podnik má stovky zaměstnanců. Společnost vyrábí náhradní díly a formy, věnuje se plastikářské výrobě a produkci inteligentního vícecestného ventilu pro efektivní regulaci tepla v automobilech. Zařízení pro chladicí systémy snižuje emise a spotřebu paliva.

ČTK

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.