Good afternoon, it is Friday 7.8.2020. It is the nameday of Lada, tommorow is the nameday of Soběslav.

200320 odberyPočínaje páteční 8. hodinou ranní jsme v Pardubické krajské nemocnici (Nemocnice Pardubického kraje) zahájili provoz pro občany Pardubický kraj mobilního odběrového místa, které posílí výjezdové odběrové týmy. V médiích se objevuje pojem DRIVE-IN odběrové místo. Pokusím vlastními slovy popsat tento systém.


Odběrové místo s rychlotesty NENÍ URČENO PRO PREVENTIVNÍ ODBĚRY, ale pouze PRO INDIKOVANÉ PACIENTY. Pacient s příznaky dostane doporučení od hygienika nebo lékaře infektologa (uvidíme, jestli v budoucnu i od jiných lékařů). Zároveň obdrží telefonický kontakt na CALL CENTRUM - ÚSTŘEDNU, kde jsou k dispozici od 7 do 19 hodin operátorky z řad dobrovolníků Fakulty zdravotnických studií Univerzita Pardubice. Bude provedena evidence a také objednání na konkrétní čas. Poté indikovaný pacient přijede vozidlem na odběrové místo, kde mu bude odebrán vzorek z hlubokým výtěrem z nosohltanu. Pacient NEVYSTOUPÍ z vozidla, ale pouze stáhne okénko. Vše proběhne během několika minut.

Odběrová místa budou v kraji dvě (provoz denně kromě neděle):
od 20.3., 8.00 h. - Pardubická krajská nemocnice
od 23.3., 8.00 h. - také Litomyšlská nemocnice

Kapacita počtu odběrů se odvíjí od kapacity laboratoří. Ze stávajícího počtu 70 odběrů denně se zvýší kapacita více jak na dvojnásobek.

ZDŮRAZŇUJI, ŽE BEZ DOPORUČENÍ A OBJEDNÁNÍ NEBUDOU VZORKY NIKOMU ODEBÍRÁNY!!!
Děkuji za pochopení.

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.