Good afternoon, it is Friday 7.8.2020. It is the nameday of Lada, tommorow is the nameday of Soběslav.

200318 zakazOd 25. března je opět změna! Osoby starší 65 let a handicapovaní s doprovodem nově nakupují v supermarketech mezi 8. a 10. hodinou, v malých obchodech bez omezení. 

Ačkoliv zákaz pohybu bez roušky, respirátoru, šátku, šály či jiné ochrany nosu a úst vstoupil v Pardubickém kraji v platnost 18. března až v 18 hodin (v celé ČR od půlnoci), v Lanškrouně už během dne roušku nosili téměř všichni. A většinou nešlo o roušku koupenou, ale doma šitou, takže to byla pestrá a zajímavá podívaná. Roušky bílé, jednobarevné, pruhované i kytičkované, s dětskými motivy i abstraktními vzory.

Nedýchá se v nich nejlépe, mlží se brýle..., ale musíme to nějakou dobu společně zvládnout. Podstatné je, že jimi chráníme sebe i své okolí. Do některých obchodů, např. do pekárny na náměstí, dokonce lidé bez roušky vůbec vcházet neměli (viz. foto).

 

Další novinkou je, že od 19. března mohou v době mezi 10. a 12. hodinou nakupovat v prodejnách potravin a drogeriích výhradně lidé nad 65 let.

Pozor, od 20. března je změna! Osoby starší 65 let a handicapovaní s doprovodem nově nakupují mezi 7. až 9. hodinou.

Od 25. března senioři mohou nově nakupovat ve velkých obchodech v čase od 8 do 10 hodin, v menších obchodech žádné omezení není.

 

Marie Hrynečková

 

Poznámka: Pokud nám pošlete na adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. snímek zajímavé roušky, rádi ho ve fotogalerii za článkem zveřejníme. K vidění jsou rozmanité a nápadité modely, vytvořené z nejrůznějších materiálů. Nechybí ani roušky vyrobené z bavlněného trička, podprsenky, pánských boxerek, či dětských plen.

 

 

------


Počínaje dnem 18. března 2020 od 18 hodin je nařízen pro celé území kraje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest, tj. roušek/ústenek, respirátů/filtračních polomasek, šátků, šál a obdobných tkanin do:
- prostředků veřejné dopravy (autobus, vlak, trolejbus, a jiné)
- provozoven, kde je provoz povolen podle příslušných nařízení vlády (zejména prodejen potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékáren, výdejen zdravotnických prostředků)
- zdravotnických zařízení (nemocnice, LDN, ambulancí praktických lékařů, praktických lékařů pro děti a dorost, stomatalogů, dalších ambulantních specialistů, apod.),
- sociálních zařízení (ústavů sociální péče, pobytových zařízení všeho druhu, apod.)
- škol a školských zařízení
- pošt


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.