Good night, it is Tuesday 25.2.2020. It is the nameday of Liliana, tommorow is the nameday of Dorota.

200107 arieBěhem novoročního koncertu 7. ledna předvedl Český filharmonický sbor Brno pod vedením dirigenta Petra Fialy ukázky ze slavných oper. V první polovině koncertu šlo o árie z českých oper - Hubičky, Prodané nevěsty a Tajemství (Bedřich Smetana), z Dvořákovy Rusalky a Janáčkovy Její pastorkyně. Prostor dostaly i sólistky, sopranistky Jana Melíšková a Pavlína Švestková a rovněž Lucie Hilscherová (alt).

Po přestávce zněly tóny oper Bizeta, Wagnera a Verdiho. Jako přídavek si spokojení diváci vytleskali známou píseň ze Smetanovy Prodané nevěsty Proč bychom se netěšili.

Na dojem z koncertu jsem se zeptala paní Ireny, která přijela až z Jablonného nad Orlicí: „Koncert se mi velmi líbil, byla perfektně sestavena skladba jednotlivých písní, byly to písně notoricky známých umělců, o kterých ví celý svět. Klavíristka hrála úplně dokonale. Je tady úžasná akustika (L´Art), takže krásná slyšitelnost, všechny ty hlasy se prolínají. Je to, jako bych stála přímo na místě dirigenta. Na koncert jsem se těšila a opravdu jsem si ho dnes vychutnávala."

Marie Hrynečková


Foto:

1 - Ředitelka Kulturního centra Lanškrouna Markéta Staňková zahajuje novoroční koncert.

2 - Sólistka Jana Melíšková (soprán) zpívala dvě ukolébavky ze Smetanovy Hubičky a také árii Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém.

3 - Jedenatřicetičlenný komorní sbor dirigoval jeho zakladatel a sbormistr Petr Fiala, na klavír hrála Miriam Zuziaková.

4 a 5 - Sopranistka Pavlína Švestková předvedla např. árii Mařenky ze Smetanovy Prodané nevěsty Ten lásky sen.

6 - Lucie Hilscherová (alt) zpívá árii panny Rózy ze Smetanovy opery Tajemství.

7 a 8 - Tercet vodních žínek Hou, hou, hou z Dvořákovy Rusalky předvedly všechny tři sólistky.

12 - Klavíristka Miriam Zuziaková.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.