Good night, it is Tuesday 25.2.2020. It is the nameday of Liliana, tommorow is the nameday of Dorota.

200104 kraloveTříkrálová sbírka byla v letošním roce zahájena už 4. ledna, kdy skupinky tří králů, vždy v doprovodu dospělé osoby, obcházely domácnosti v Lanškrouně. Tentokrát je ale sbírka propojena s unikátním projektem šermířského spolku Honorata, a to tříkrálovým průvodem.

Průvod v Lanškrouně je první ze čtyř částí projektu Tříkrálový průvod 2020, které se uskuteční v obcích Lanškroun, Letohrad, Ústí nad Orlicí a Dolní Dobrouč. Pořadatelem je spolek Honorata a hlavním partnerem Tříkrálového průvodu v Lanškrouně je Městské muzeum Lanškroun.

Dění započne 11. ledna úderem 10 hodiny, kdy před radnici na náměstí J. M. Marků dorazí právě tři králové. Průvod bude mít symbolická tři zastavení. 

První se uskuteční před městskou radnicí. Tři králové zde zjistí, že se ve vzdálené zemi narodil Spasitel. Nasednou tedy na velbloudy a s celou výpravou se vydají na cestu.

Druhým zastavením pak bude kostel sv. Václava, kde bude příběh pokračovat. Třetí a poslední zastavení proběhne na nádvoří zámku. Zde se tři králové i poutníci pokloní Svaté rodině, kterou budou představovat vyřezávané sochy od Bedřicha Šilara.

Závěrem zazpívá sbor Lanškrounský smíšený sbor. Ti z Vás, kteří se nestihli zapojit do Tříkrálové sbírky, budou mít ještě možnost odevzdat svůj finanční dar tříkrálovým koledníkům, přímo u Svaté rodiny.  

Po předání darů si budou moci  účastníci průvodu a návštěvníci akce opéct buřtík na ohni a připít si svařeným vínem, případně se vyfotit s králi, či velbloudy.

Vyzýváme tímto všechny k účasti v průvodu a založení nové tradice - Děkování tříkrálovým koledníkům. Vítáni jsou všichni, kteří se budou chtít zapojit jako účastníci průvodu nebo jako dárci. 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.