Good night, it is Tuesday 25.2.2020. It is the nameday of Liliana, tommorow is the nameday of Dorota.

191230 rocenka

01 lanovkaLEDEN
Lanovka, na kterou spadl strom, uvěznila 71 lyžařů
Na lano sedačkové lanovky v Červené Vodě spadl strom a v několika metrech nad zemí uvízlo 71 lyžařů. Evakuace byla úspěšně dokončena tři a půl hodiny po oznámení události.
02 kalibrÚNOR
Lanškroun získal v Kalibr Cupu dvě první, jedno druhé a dvě třetí místa
Účesy, make-up, nehty, ale i oblečení modelek bylo tentokrát v duchu Moulin Rouge. Děvčata z lanškrounské školy uspěla v kategoriích make-up a body-art. „Doma“ zůstala i cena za kreativitu.
03 vylovBŘEZEN
Rybník Dlouhý byl bez vody i bez ryb
Na konci března probíhal výlov na téměř vypuštěném Dlouhém rybníku. Rybáři vylovili zejména dvouleté kapry o váze do půl kilogramu. V sítích ale byly vidět i štiky, amuři, okouni či tolstolobici.
04 lartDUBEN
L´art centrum ožilo
Slavnostního zahájení provozu Multifunkčního centra L´Art se zúčastnili starostové okolních obcí, představitelé firem, divadelníci, hudebníci a další umělci. O den později se zrekonstruovaný kulturní dům otevřel i široké veřejnosti.
05 volbyKVĚTEN
ANO vyhrálo ve 20 z 22 obcí na Lanškrounsku
Ve volbách do Evropského parlamentu na Lanškrounsku zvítězilo hnutí ANO (22,4 %). Na dalších příčkách se umístili Piráti (13,3 %), ODS (12,2 %), KDU-ČSL (11,9 %), SPD (9,3 %) STAN a TOP 09 (7,8 %) a KSČM (6,5 %). Pod pětiprocentní hranicí skončila ČSSD.
06 granatyČERVEN
Ve studni v Lanškrouně byly nalezeny granáty
Na zahradě rodinného domu na okraji Lanškrouna byly ve studni nalezeny dva německé granáty z druhé světové válce. Pyrotechnici je odvezli ke zničení na stálou trhací jámu.
07 zahradaČERVENEC
S Janou Musilovou si zazpívala celá zahrada. Někteří i na mikrofon
Šansony Edith Piaf, ale i Suchého a Šlitra si zazpívala zaplněná zámecká zahrada společně s Janou Musilovou. Působivý byl také brilantní výkon klavíristy Tomáše Zedka. Diváci si potleskem vynutili dva přídavky.
08 laudonSRPEN
Na Laudonu po osmi letech opět zaburácely závodní motory
Obnovený závod automobilů do vrchu přivedl na Laudon bezmála sedm desítek jezdců. Na trať dlouhou 4 km s převýšením 170 startovala auta ve třicetisekundových intervalech. Podívat se přišlo tolik diváků, že k parkování zdaleka nestačily vyhrazené plochy.
09 kopaZÁŘÍ
Lanškrounská kopa v číslech
Lanškrounská kopa zaznamenala druhou nejvyšší účast ve své historii. 51. ročníku se zúčastnilo 7 279 turistů. Pěšky šlo 5 275 lidí, na kole jelo 1877 cyklistů a krosu se zúčastnilo 40 běžců. O hladký průběh se staralo 87 pořadatelů.
10 motosrazŘÍJEN
Výtěžek motosrazu v Lukové podpoří onkologii v Pardubicích, a také první ženu v republice, která jela Dakar
Výtěžek 125 tisíc korun rozdělili organizátoři motosrazu na tři díly. Canis centru v Dolním Třešňovci předali 110 kg granulí a 17 masových konzerv, 20 tisíc věnovali onkologickému oddělení v Pardubicích a částkou 100 tisíc korun podpořili motorkářskou naději Gabrielu Novotnou.


11 sametLISTOPAD
Na kině byla odhalena deska k výročí sametové revoluce!
K příležitosti 30. výročí sametové revoluce nechalo město zhotovit pamětní desku. Ta byla připevněna na budovu kina, před nímž se 27. listopadu 1989 konala generální stávka. Na prostranství se tehdy shromáždilo asi 5 tisíc lidí.
12 jezisekPROSINEC
Ježíšek naděloval
Velký ohlas vzbudilo zejména na sociálních sítích umístění plyšáků pod vánoční strom na lanškrounském náměstí. Hračky si mohly děti odnést, nebo vyměnit za jiné.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.