Good afternoon, it is Friday 21.2.2020. It is the nameday of Lenka, tommorow is the nameday of Petr.

191215 sborNa třetí adventní koncert v kostele sv. Václava přišlo tolik lidí, že se do kostela jen tak tak vešli. Vystupovaly děti ze sboru Komo/K/rák ZUŠ J. Pravečka pod vedením Vlaďky Jetmarové. Dále Lanškrounský smíšený sbor a hosté - Marie Minářová (varhany), Diana Bartáková (violoncello) a Simona Oláhová (kytara).


Mezitím probíhal na náměstí J. M. Marků jarmark a od 16 hodin měl program pokračovat vystoupením kapely PPS z Ústí nad Orlicí. To se však neuskutečnilo kvůli onemocnění zpěváka, a tak Poutníci, jejichž koncert byl naplánovaný od 17 hodiny, začali o něco dřív. Lanškrounskému obecenstvu nabídli program nazvaný Country Vánoce, v němž zazněly jejich nejslavnější bluegrassové skladby, ale také vánočně laděné písně a nakonec i koledy. Program na náměstí uzavřela vánočními písněmi Lanškrounská 12.

Marie Hrynečková

Foto:
1 - Děti ze sboru Komo/K/rák ZUŠ Jindřicha Pravečka.
5 - Violloncelistka Diana Bartáková s varhanistkou Maruškou Minářovou zahrály skladbu Modlitba od Ondřeje Brzobohatého.
7 - Lanškrounský smíšený sbor dirigovala Vlaďka Jetmarová.
8 - V závěru koncertu vystoupily oba sbory současně a zazpívaly např. skladby Ó, Pane náš a Purpuru.
14 - Kapela Poutníci ve složení Peter Mečiar (bendžo), Jan Máca (mandolína), Jakub Bílý (kytara a zpěv) a kapelník Jiří Pola – Karas (kontrabas).
15 až 18 - Plyšáků pod vánočním stromem sice přibývá, ale je škoda, že si jich děti nehledí a oproti původní skupince jsou hračky neuspořádané a poházené.


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.