Good night, it is Tuesday 25.2.2020. It is the nameday of Liliana, tommorow is the nameday of Dorota.

191209 nedelePrvní z akcí plánovaných na druhou adventní neděli byly adventní tvůrčí dílny, které začaly v městském muzeu už v jednu hodinu odpoledne. Dospělí i děti během nich vyráběli podle kresleného návodu a pod vedením odborných lektorek vánoční ozdoby ze skleněných korálků.

Návštěvníci obdivovali v hale muzea dřevěný betlém lanškrounských osobností z dílny Bedřicha Šilara, kam byly v letošním roce k 63 osobnostem doplněny dvě nové figury nositelů tradic Pardubického kraje, a to košíkářky Aleny Bukvové a řezbáře Bedřicha Šilara st. Figuru řezbáře vyřezal jeho syn, který ho zpodobnil nikoliv jako řezbáře, ale jako včelaře.

Mnozí návštěvníci poté zavítali na právě probíhající výstavu originálů obrazů Josefa Lady, na níž platí přísná bezpečnostní opatření včetně zákazu fotografování jednotlivých děl.

Od druhé hodiny odpolední začal na náměstí Fler jarmark. Ten je letos zaměřen na řemeslnou výrobu a velkou pozornost vzbuzuje hlavně kovář ukázkami své práce.

O hodinu později začal v kostele sv. Václava adventní koncert Marie Minářové a Michaela Skalického.

Na pódiu na náměstí probíhalo poté loutkové břichomluvecké vystoupení nazvané Honzovy vánoční taškařice. Zaplněné náměstí později roztančil vánočními a lidovými melodiemi Tomáš Kočko & Orchestr. Adventní neděli uzavírala po sedmé hodině večerní lanškrounská kapela Next Level Ilji Michalce.

Marie Hrynečková

Více o Lanškrounském betlému osobností na:
https://www.lanskrounsko.cz/cz/9091-betlem-osobnosti-2019

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.