Good afternoon, it is Friday 21.2.2020. It is the nameday of Lenka, tommorow is the nameday of Petr.

191204 ostrovOstrov 30. 11. 2019
Tradiční adventní koncert v kostele sv. Mikuláše v Ostrově u Lanškrouna již podeváté nabídl vítanou příležitost k zastavení v předvánočním shonu. Jako každý rok, tak i letos děti a žáci místní základní školy a mateřské školy na úvod zazpívali písně a koledy ve zcela zaplněném kostele.

Každý rok se na koncertu představují pěvecké sbory z blízkého okolí. Letos přijal pozvání Dětský pěvecký sbor Čekanky, orlickoústecké Základní umělecké školy, pod vedením sbormistryně Lenky Lipenské. Jejich účinkování ještě předcházelo vystoupení mladých muzikantů v seskupení s názvem Trio KID, které tvořilo akordeon, basová kytara a bicí. V jejich podání zazněly nejen španělské a francouzské melodie, ale publikum si mohlo vyslechnout i rockovou skladbu.

Po jejich vystoupení kostelem zazněly adventní písně a směs koled v podání dětského sboru. Jejich zpěv doprovodili i mladí muzikanti na flétny, smyčce, kytaru a bicí. Zazněly i kostelní varhany, na které varhanice Cecílie Pecháčková doprovodila malé zpěváky při směsi koled s názvem Český Betlém.
Po koncertu za doprovodu zpěvu a kytar následovalo rozsvícení ozdobeného stromu, a tím tak byl zahájen adventní čas i v Ostrově.

Petr Lipenský


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.