Good morning, it is Tuesday 25.2.2020. It is the nameday of Liliana, tommorow is the nameday of Dorota.

191122 teichmannKulturní centrum Lanškroun vás zve na slavnostní zahájení výstavy obrazů Františka Teichmanna z cyklu BLÍZKÁ KRAJINA, které proběhne v galerii Multifunkčního centra L´Art Lanškroun 29. listopadu v 17 hodin. V rámci vernisáže se krátkého úvodního slova ujme MgA. Přemysl Kokeš, těšit se můžete také na tanečnice z Pole Dance Forea.
Výstavu máte možnost zhlédnout v termínu 29. 11. 2019 - 3. 1. 2020 v době konání akcí Kulturního centra, po telefonické domluvě i v jiný termín.


K návštěvě vernisáže a výstavy vás možná nalákají i samotná slova Františka:
"Malování má pro mě několik rovin. Tu první přeskočím, protože s tou jsem se narodil. Je to potřeba tvořit a nic s ní nenaděláte. Druhá rovina už je složitější. Realizovat se můžete v nepřeberném množství výtvarných směrů i technik, ale vždy musíte alespoň tušit, co chcete svou tvorbou sdělit. Mě třeba fascinují vztahy. A zapomeňte na obvyklý rámec muž - žena, otec - syn. Vztahy mají i voda a slunce, červená a hnědá, mlha a jinovatka nebo sokl a socha. Kladu si proto i otázku, jestli dokážu ta jemná pouta přiblížit a zhmotnit do dvourozměrné obrazové fikce tak, abych měl pocit, že jsem vystihl víc, než vidím, víc než jsem schopen domyslet a popsat slovy.
Fascinuje mě banalita krásy, historických událostí i našich vlastních tužeb. Baví mě hledat a vyprávět příběhy, které se denně odehrávají okolo nás, ale my je nevnímáme nebo neumíme pojmenovat. O to všechno se s návštěvníky chci podělit. A také o dynamiku a radost, která mou tvorbu doprovází."

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.