Good morning, it is Sunday 5.7.2020. It is the nameday of Státní svátek - Cyril a Metoděj, tommorow is the nameday of Státní svátek - Mistr Jan Hus.

190824 kupatkaTentokrát jsme se s fotoaparátem výjimečně vydali za hranice regionu Lanškrounsko, do Moravské Třebové. Tam si dali na náměstí sraz majitelé a obdivovatelé legendárního vozu Škoda 110R Coupé. Když se kupátka rozličných barev na náměstí porovnala, vypadala shora jak autíčka na hraní (viz. foto 1 z kamery na radnici).

Součástí setkání byla i tajná soutěž po okolí města, během níž auta, která nezabloudila, najela 35 km.

Českou legendu Škodu 110R Coupé vyráběla tehdejší československá automobilka AZNP Mladá Boleslav v závodě Kvasiny v letech 1970 - 1980. Vůz měl objem 1107 cm3 a výkon 46 kW při 5250 ot./min. Díky dobré aerodynamice a nízké hmotnosti slavil nespočet úspěchů i na závodních tratích. Do nádrže se vešlo pouhých 32 litrů benzínu, takže při průměrné spotřebě 9 l/100 km činil dojezd kolem 400 kilometrů. Uspořádání sedadel je 2+2, přičemž zadní sedadla sloužila spíše jako nouzová. Dnes je poměrně složité narazit na zachovalý kousek, cena takového vozu čítá několik stovek tisíc korun.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.