Good morning, it is Sunday 5.7.2020. It is the nameday of Státní svátek - Cyril a Metoděj, tommorow is the nameday of Státní svátek - Mistr Jan Hus.

190804 laudonObnovený závod automobilů do vrchu, tentokrát nazvaný "GMS - Albrechtický kopec" přivedl na vrch Laudon (směr Albrechtice - Štíty) bezmála sedm desítek jezdců seriálu Maverick Rescue Euro Cup a licencovaných jezdců AČR/ZAV MČR. Podívat se přišlo tolik diváků, že k parkování zdaleka nestačily vyhrazené travnaté plochy, řada aut stála dokonce i na silnici v jednom jízdním pruhu až do Lanškrouna na ulici Dobrovského.


Trať měřila 4 km s převýšením 170 metrů, automobily startovaly v intervalech 30 sekund za sebou.

V sobotu se jel závod O pohár obce Albrechtice. Během druhé závodní jízdy havaroval vůz Lamborghini Huracan se startovním číslem 141. Pilot Martin Jerman byl naštěstí v pořádku, auto však vypadalo na totálku. Odtažení havarovaného vozidla a úklid silnice přinesly asi 25 minutové zdržení. Kolem páté hodiny, ještě před dokončením úklidu silnice, projížděla z cíle ke startu pravidelná autobusová linka, závod se nakonec protáhl skoro do tři čtvrtě na šest.

V neděli startovalo v závodě O pohár hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který byl osobně přítomen, 64 jezdců. V první jízdě došlo k asi 20 minutovému přerušení závodů kvůli zdravotní indispozici jedné z divaček. Sanita musela sjet od cíle ke stánkům s občerstvením, kde proběhla záchranná akce. Nakonec byla přivolána další sanitka z Lanškrouna, která odvezla slečnu k ošetření.

Technické závady postihly během druhé závodní jízdy postupně tři vozy a menší zdržení nastalo kvůli čištění trati od olejové skvrny, která byla naštěstí mimo stopu. Těsně před pátou začala startovat nejrychlejší vozidla - formule. Poslední auto dojelo do cíle 6 minut po 17 hodině.

Zajímavostí je, že mezi piloty byla jediná žena, Kristýna Fillová s Mitsubishi Black 9, která dosáhla velmi pěkných umístění - v sobotu byla na osmém a v neděli na dvanáctém místě. Z místních jezdců se závodu účastnili Miloš Beneš na formuli Osella FA 30, kterému se podařilo překonat o tři vteřiny traťový rekord. Dále Milan Hrubý v Chevrolet Corvetta a Michal Sedláček s Fiatem 131 Racing 2000.

Marie Hrynečková

 

Výsledky

Sobota 3. srpna O pohár obce Albrechtice, na startu 64 jezdců
1. Martin Vondrák, Vondrák Racing Team, vůz Tatuus Formula Master, časy 1:43:22 a 1:41:34
2. David Komárek, Komet Racing, vůz Mc F1 EVO, časy 1:51:08 a 1:44:58
3. Zdeněk Chudoba, AMK Ecce homo Šternberk, časy 1:50:63 a 1:48:63

 

Neděle 4. srpna O pohár hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, na startu 63 jezdců (z toho 1 Slovák)
1. Miloš Beneš, GMS Racing Team, vůz Osella FA 30, časy 1:30:36 a 1:29:48
2. Dušan Nevěřil, Speedmaster racing team, vůz Norma M20FC, časy 1:31:73 a 1:31:96
3. Martin Vondrák, Vondrák Racing Team, vůz Tatuus Formula Master, časy 1:37:43 a 1:38:47

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.