Good morning, it is Sunday 5.7.2020. It is the nameday of Státní svátek - Cyril a Metoděj, tommorow is the nameday of Státní svátek - Mistr Jan Hus.

190718 autobusakSpolečnost ICOM transport zrekonstruovala lanškrounské autobusové nádraží. Opravou prošel jak exteriér, tak interiér budovy. Díky nové bílé fasádě s modrými doplňky nádraží viditelně prokouklo. Do čekárny je zatím možné pouze nahlédnout přes dveře, na kterých je nalepená cedulka, která oznamuje: „ČEKÁRNA DO ODVOLÁNÍ ZAVŘENA“. Mluvčí společnosti Petr Král na náš dotaz upřesnil: „Čekárna bude otevřena až po zkolaudování budovy. Předpokládaný termín kolaudace je polovina srpna 2019.“

Zejména v zimních měsících si lidé stěžovali na to, že se čekárna zavírá příliš brzy a na autobus musí čekat v zimě a ve tmě před budovou. I na nové tabuli je uvedeno, že se čekárna bude ve všední dny zavírat v 17:45. „Ponechali jsme původní provozní dobu otevření čekárny, abychom měli nad prostory dohled. O prodloužení zatím neuvažujeme,“ uvedl Petr Král.

Dlouhodobě je ve špatném stavu zejména chodník v okolí budovy, který využívají nejen cestující, ale chodí po něm i lidé, kteří jdou z centra města na Teslov, vlakové nádraží nebo do L´ARTu, a opačným směrem. Vedení města se snaží společnost ICOM přimět k opravě nejméně od roku 2010. Vždy ale byly jen vyměněny ty nejvíce rozbité dlaždice a po první zimě byl chodník ve stejném stavu jako před opravou. Stejný postup zvolil ICOM i letos. Novinkou je jen zmenšení chodníku o záhonek u silnice. „Zatím proběhly nejnutnější opravy a do budoucna počítáme s celkovou opravou,“ sdělil mluvčí ICOM transport. Na doplňující otázku, jestli se bavíme v řádu týdnů, měsíců, či let pak reagoval, že prioritou je v současné době autobusové nádraží a na termín opravy chodníku nedokáže odpovědět. Upřesnit by to prý mohl ředitel ČSAD na slavnostním otevření autobusového nádraží, které je naplánované na 30. srpna.

Matěj Brýdl

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.