Good morning, it is Sunday 5.7.2020. It is the nameday of Státní svátek - Cyril a Metoděj, tommorow is the nameday of Státní svátek - Mistr Jan Hus.

190712 cimbalKulturní léto letos nebylo zahájeno ani v zámecké zahradě, jak bylo původně plánováno, ani v sále zámku, jak bylo avizováno těsně před akcí. Horňácká cimbálová muzika primáše Petra Galečky z Lipova hrála v místě, kde nejspíš ještě nikdo nevystupoval - pod rozložitým bukem červeným na nádvoří zámku. Toto místo si vybrali sami muzikanti.


"Celý den pršelo, a tak jsme měli nachystanou mokrou variantu v sále zámku. Na poslední chvíli se ale udělalo krásně, proto jsme se rozhodli pro nádvoří, kdyby znovu začalo pršet, aby to bylo co nejblíž do zámku," vysvětlila ředitelka KC Markéta Staňková.

Sami muzikanti se pak rozhodli, že nechtějí hrát na pódiu, kde by byli daleko od diváků a vybrali si místo pod stromem. "Hrajeme pod nejkrásnějším stromem. Za námi je zeď, takže zvuk se odráží, ta akustika je dobrá," shodli se hudebníci. Zahráli především písně z Horňácka, ale i Strážnicka, Uhersko-hradišťska a dalších oblastí. Kapelu bylo výborně slyšet aniž by musela použít jakoukoliv aparaturu či mikrofony.

První koncert Kulturního léta svojí atmosférou připomněl oblíbené koncerty na farní zahradě, kde měli vystupující k divákům podobně blízko.

Ke spokojenosti diváků přispělo i občerstvení (grilované maso a klobásy) připravené Restaurací U Jana a degustace deseti druhů vín z Vinařství Zlomek & Vávra.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.