Good morning, it is Sunday 5.7.2020. It is the nameday of Státní svátek - Cyril a Metoděj, tommorow is the nameday of Státní svátek - Mistr Jan Hus.

190623 moto4. ročník charitativního mostosrazu se konal ve dnech 31. 5. - 2. 6. v areálu UP Obora Hurt. V pátek nás dorazili již tradičně podpořit motorkáři z partnerského města Dzierżoniów a také z Jablonce nad Nisou. Celým večerem provázela kapela Hadron, kterou si všichni skvěle užili zpěvem i tancem.

Navštívila nás také Kristýnka Hácová, která se sotva vrátila z nemocnice. Kristýnka trpí těžkou formou psoriázy (lupenka), již několik let nemá vlasy a trpí také kardiomyopatií(onemocnění srdce). Spojili jsme se s nadačním fondem Daruj vlasy, který Kristýnce vyrobí paruku z pravých vlasů.

V sobotu se konalo již tradiční křtění motorek na Mariánské hoře, které se zúčastnilo na 140 motorek. Kolona poté pokračovala na letiště v Ústí nad Orlicí, kde byla připravena dechberoucí kaskadérská show.

Po návratu do areálu proběhly různé soutěže, tombola o hodnotné ceny a také krásné exotické vystoupení břišních tanečnic Mayabelly. Dorazila také Michalka Bedrníčková (trpící Downovým syndromem) s celou rodinu, která je patronkou letošního motosrazu. Akci si všichni velice užili. Michalka nám poděkovala krásným ručně vyrobeným dárkem. Večerem provázely hudební skupiny OurA.S., Kabát-Revival-Live a legendární Quiz. Večer jsme zakončili dražbou malé čtyřkolky a ohňostrojem. Akce se zúčastnilo přes 420 návštěvníků.

Chceme moc poděkovat všem sponzorům, bez vás by to nešlo, všem návštěvníkům za skvělou podporu, ale také všem pracovníkům UP Obora Hurt. Pomáhat má smysl. Děkujeme!

Text a foto z motosrazu
Motobanda Lanškrounska z.s.

 

Výtěžek z charitativního motosrazu věnovali členové Motobandy 21. června handicapovaným dětem. Šedesát tisíc korun předali rodině Michalky Bedrníčkové, která by za ně ráda pořídila speciální dvojkolo, na němž by mohla Michalka jezdit společně s jedním z rodičů nebo se starším bratrem. Michalka si zároveň převzala "pokladničku", v níž byla nespočítaná suma, kterou věnovali účastníci motosrazu. Výše částky pro ni po otevření pokladničky bude překvapením.

Dvacet tisíc korun předal Karel Bureš za Motobandu Kristýnce Hácové z Damníkova, která chodí do 2. třídy ZŠ na Smetanově ulici. Částka byla původně určena na pořízení paruky z pravých vlasů. Fond "Daruj vlasy" se však po seznámení s příběhem Kristýnky rozhodl, že ji paruku vyrobí na své náklady, a proto si Kristýnka bude moci za peníze dopřát něco jiného. Pravděpodobně to bude léčebný pobyt, kde by se jí mohla lupenka zlepšit.

A pomyslný šek na 20 tisíc korun převzala také ředitelka ZŠ Hana Minářová na zakoupení elektrospotřebičů. Má totiž na starosti provoz tří budov, a to budovu na nám. Al. Jiráska č. 140, budova na ul. Dobrovského 63 a budova bývalé ZŠ speciální na Olbrachtově ul. 206. "Zrovna minulý týden nám dosloužila pračka," zmínila ředitelka, že pomoc přichází v pravý čas.

Text a foto z předání šeků
Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.