Good night, it is Tuesday 25.2.2020. It is the nameday of Liliana, tommorow is the nameday of Dorota.

Dvě masky šaškůVeselý masopustní průvod vyrazil v sobotu krátce po poledni a za hlasitého bubnování , zpěvu a povykování  procházel městem. Zastávky na posilnění v hostincích Krčma a U Milána vzbudily náležitý rozruch, obzvlášť když Bacchus vyzval některé dámy ze své družiny k tanci. Na stole.

 

 

Na náměstí, za krásného slunného počasí,  masopustní veselice pokračovala. Hrála hudba, prodávaly se zabijačkové výrobky, masopustní koblihy, koláče, nápoje, cukrovinky, hračky…. Cenu za nejlepší masopustní masku v podobě věnce buřtů získal jednoznačně Mrazík se svým doprovodem. A potom už došlo na předávání klíče od městských bran. Když Bacchus klíč od města z rukou starosty převzal, prohlásil: „Rozhodl jsem se, že pro obyvatele Lanškrounska zavedu rovnou daň - nula procent.  Město je naše! Vyhlašuju daňovou svobodu pro všechny! Od této chvíle, minimálně na jeden týden!“
 
Masopustní odpoledne návštěvníkům zpříjemňoval Dechový soubor, Lanškrounský smíšený sbor a KomoKrák, dětský folklórní soubor Jitřenka, soubor bicích nástrojů ZUŠ Lanškroun a soukromé bicí školy OR drums Petra Oravce . Své vystoupení předvedla také skupina historického šermu Durabo z Trutnova.

Text: Marie Hrynečková
Foto: Dagmar Brýdlová, Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.