Good evening, it is Sunday 23.2.2020. It is the nameday of Svatopluk, tommorow is the nameday of Matěj.

Obal DVDV těchto dnech dochází k distribuci nového DVD nazvaného "Lanškroun, zemská koruna". Třináctiminutový film představuje město Lanškroun v šesti klipech – představení města, historie, kultura, příroda, sport a pamětihodnosti.

Doprovodné slovo je ve čtyřech jazycích - angličtině, němčině, polštině a češtině. Českou verzi namluvil herec Jiří Klem, člen Realistického divadla Zdeňka Nejedlého v Praze. Jeho hlas je známý z televize, často ohlašuje mimo obraz denní program TV Nova.
DVD vydalo město Lanškroun za finanční podpory Pardubického kraje. Z celkové částky 132 685,- přispěl kraj částkou 48 tisíc. Film vyšel v celkovém nákladu 100ks. Město ho postupně posílá větším lanškrounským firmám, do ubytovacích zařízení ve městě, lanškrounským školám a starostům obcí z našeho regionu. Film také poběží na infokanálu místní kabelové televize. DVD není na prodej, ale zájemci si jej mohou nechat nakopírovat na městském úřadě v kanceláři starosty a tajemníka.
Se souhlasem vedoucí kanceláře starosty a tajemníka MÚ, ing. Brejšové jsme umístili části filmu na našich stránkách, kde si je můžete také prohlédnout. V pravém sloupci se nově objevila položka Videa obsahující snímky z filmu. Po kliknutí na obrázek se otevřou všechny klipy. Pokud budete chtít shlédnout například německá videa, stačí se překliknout na německou verzi stránek (v pravém horním rohu obrazovky).

 

Matěj Brýdl

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.