Good night, it is Tuesday 24.11.2020. It is the nameday of Emílie, tommorow is the nameday of Kateřina.

Bulletin

201122 krizKříž s figurou ukřižovaného Ježíše Krista (krucifix) před kostelem sv. Václava měl donedávna ve spodní části černé skvrny, které vypadaly jako by prošel požárem. Povrch kamene byl porostlý mechy, lišejníky a zelenou řasou, byl mechanicky poškozený a na podstavci zepředu a po stranách byly usazené zčernalé krusty. Nešlo však o následek ohně, ale o biologické znečištění. Zjistil to sochař a restaurátor Hynek Bláha z Vysokého Újezdu, který během letošního podzimu pracoval na jeho zrestaurování.

200911 weidmullerAktuálně hledáme brigádnice a brigádníky pro lisovnu plastů, lisovnu kovů a automatizační linku.

Bližší informace najdete na
www.weidmueller-lanskroun.com.

201121 schodyV polovině listopadu skončilo hlasování, v němž veřejnost rozhodla o projektech, které město realizuje v roce 2021. Občané měli možnost vybírat z 20 projektů, které do hlasování postoupily z původních 40 navržených. Zájem ze strany navrhovatelů i hlasujících byl větší než v prvním ročníku.

201121 vylovPo desetileté pauze byl v posledních čtrnácti dnech postupně vypouštěn rybník Krátký, aby mohl být 21. listopadu proveden výlov. Těsně předtím ale rybáři ještě vysbírali obrovské množství škeble rybničné, celkem 6,5 tisíce kusů, a přenesli ji do chovných rybníků, aby populaci škeblí zachránili.

170511 schottOPERÁTOR/DĚLNÍK V ELEKTROTECHNICE
• Obsluha strojů, montáž výrobků
• 12-ti hodinový nepřetržitý provoz
• Nástup možný ihned

171114 schottZAMĚSTNANEC ÚKLIDOVÉHO TÝMU

Co vám můžeme nabídnout:
• Zajímavé finanční ohodnocení a pravidelný mzdový růst
• Příspěvek na penzijní připojištění ve výši 3,5 % z měsíční hrubé mzdy
• 13. plat
• Zvýhodněné firemní stravování
• Další benefity (kulturní a společenské akce, podpora sportovních aktivit a zdraví)

201120 stromVánoční strom je letos o něco nižší, měří kolem deseti metrů. Vyrostl před bytovým domem, který stojí vedle hostince Krčma podél ulice Dobrovského. V místě stály dva smrky a oba v posledních letech usychají. K pokácení byl vybrán stříbrný smrk a právě kvůli suchým spodním větvím musel být poměrně dost zkrácen.

201119 bernard„Tento pán je nejen sympaťák, ale také hrdina," píše na svém facebookovém profilu Stanislav Bernard.
„Zachránil život řidiči, který zůstal po nehodě uvězněný v hořícím autě, ale díky jeho pomoci vyvázl jen s lehkým zraněním. Během několika následujících minut bylo auto celé v plamenech. Odvážný čin Jiřího Netušila zasluhuje poděkování a uznání, my přidáváme Bernardovu cenu a pivo na rok zdarma."

200401 covidNa Orlickoústecku bylo k 22. listopadu infikováno koronavirem celkem 4 715 lidí, aktuálně nakažených je 984 lidí. Na Lanškrounsku je 173 osob covid-19 pozitivních, z nich je momentálně šest hospitalizovaných. Přímo v Lanškrouně je 58 lidí s pozitivním testem na covid-19.

 

200312 radnice

Nouzový stav byl prodloužen do 12. prosince 2020.

Od 23. listopadu vláda zmírnila část opatření proti šíření koronaviru, v protiepidemickém systému PES Česko kleslo z pátého na čtvrtý stupeň, který je označován jako „vážný stav“. 
Stále platí povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách, zavřená zůstavájí divadla, kina, muzea a galerie, bazény a vnitřní sportoviště. Platí zákaz návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízeních a zákaz konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech. Prodlužuje se otevírací doba obchodů a výdejních okének z 20 na 23 hodinu. Zůstává omezení počtu lidí na 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka. V neděli zůstávají obchody zavřené. Posouvá se zákaz nočního vycházení z 21 hodiny na 23 hodinu.