Dobré poledne, je pátek 18.9.2020. Dnes má svátek Kryštof, zítra Zita.
redakce@lanskrounsko.cz

Zpravodaj

200916 nehodaObrovské poděkování si zaslouží muž, který dnes v podvečer projížděl kolem nehody osobního vozu u Nepomuk na Orlickoústecku. Automobil skončil po nehodě na střeše a navíc začal hořet. Během několika minut bylo auto celé v plamenech. Duchapřítomný muž ani vteřinu nezaváhal a zachránil uvězněného řidiče z hořícího vozu. Až do příjezdu záchranných složek mu poskytl první pomoc.

200916 kolomy„Bez osobní odvahy a odpovědnosti nelze dělat politiku opravdovou demokratickou a lidovou.“ Tento citát T. G. Masaryka je velmi příznačný pro dobu starostování pana RNDr. Oldřicha Kolomého, který v obci Rudoltice vykonával pozici porevolučního starosty téměř 18 let.

V současné době se čest jeho památce rozhodlo vzdát několik dobrovolníků, kteří si uvědomili, co vše tento člověk udělal pro obec v podhůří Orlických hor. Tito lidé se tak velkým dílem zasloužili o to, že současné vedení obce schválilo pořízení pamětní desky, jež pana Oldřicha Kolomého bude v Rudolticích navždy připomínat.

200915 lazekAčkoliv je rozhledna na Lázku už pět let zavřená, stále tu můžeme potkávat turisty, kteří by ji rádi navštívili. Odcházejí však zklamaní. Vstup do budovy je zatlučen deskami a je vidět, že místnost zřejmě slouží jako odkladiště nepotřebných věcí.

Reichlova chata i prostor před ní je obehnán vysokým plotem s výstražnými cedulemi. Např.: „Po celém objektu jsou fotopasti s denním i nočním snímáním", „Pozor na psa", „Objekt je napojen na kamerový systém se záznamem u Policie ČR".

200913 knoflik„Protože Lanškroun je zvyklý na Kopu, která letos nebyla, tak ta myšlenka byla: Proč neudělat pochod pro děti na Knoflíku?" říká Stanislava Zachařová, majitelka kempu Knoflík v lokalitě lanškrounských rybníků. 11. září vpodvečer čekal děti v doprovodu rodičů pochod kolem lanškrounských rybníků. Měřil kolem 5 km, podobně, jako nejkratší trasa Kopy.

200913 satnyJe všeobecně známo, že v zimní hale B. Modrého jsou zcela nedostatečné šatny. Město se nyní snaží jejich nedostatek řešit mobilními buňkami, které budou sloužit jako venkovní šatny pro sportovce. V prvním zářijovém týdnu bylo za halou osazeno na předem připravený základ šest kontejnerů o velikosti 6 x 3 metry.

200911 weidmullerWeidmüller Lanškroun, s.r.o. hledá tvarového brusiče.


Bližší informace najdete na www.weidmueller-lanskroun.com.

200911 nemocniceOd pátku 11. září do odvolání opět platí na základě rozhodnutí Epidemiologické komise Nemocnice Pardubického kraje ve všech pěti zařízeních NPK (tj. Pardubické nemocnici, Chrudimské nemocnici, Svitavské nemocnici, Litomyšlské nemocnici a Orlickoústecké nemocnici) zákaz návštěv. Na doprovod u porodu se tento zákaz nevztahuje.

200909 zlatoV našem okrese jsme zaznamenali již několik případů obtěžování osob přímo na ulici. Pod legendou dojití benzínu osádka vozidla požaduje od náhodně osloveného člověka peníze a na oplátku mu nabízí například zlaté prsteny, hodinky, deky, parfémy, holící stojky… Touto praktikou zřejmě obchází zákaz podomního prodeje.

Všechny osoby před tímto výměnným obchodem důrazně varujeme!

200401 covidNa Orlickoústecku bylo k 17. září infikováno koronavirem celkem 251 lidí, z toho aktuálně nemocných je 110.

Vážení spoluobčané,
nyní (15. března ve 12 hodin) jsem obdržel oficiální zprávu, že i naše ORP Lanškroun má již potvrzeny 2 pacienty s onemocněním COVID-19. Tyto osoby jsou v přímém kontaktu s hygienou, která již činí nezbytné kroky.

200312 radniceVláda vyhlásila 12. března od 14 hodin stav nouze v trvání 30 dnů. V Lanškrouně, stejně jako v ostatních městech Česka, to znamená zákaz všech kulturních, sportovních, náboženských akcí, slavností, poutí, přehlídek, trhů a dalších akcí, které mají více než 30 účastníků.

Výjimkou jsou pohřby, kterých se horní hranice 30 osob netýká. Počet přítomných však nesmí přesáhnout 100.