Good night, it is Thursday 1.9.2016. It is the nameday of Linda / Samuel, tommorow is the nameday of Adéla.

Bulletin

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - Závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl příjme uchazeče na pozici ELEKTROMECHANIK.

Read more...

zibiKulturní léto na farní zahradě je za námi a myslím si, že se opět povedlo a hlavně se nám docela vydařilo počasí. Což je důležité. Návštěvníků bylo za celé Kulturní léto lehce přes tisíc. Je to asi o 200 méně, než bylo v minulém roce, ale jsem rád i za tu tisícovku lidí, kteří prošli farní zahradou.

Farnost nechce na kulturních akcích vydělávat. Rádi podpoříme účinkující tím, že dostanou honorář, pro ně jsou to důležité peníze. Ale pokaždé, když máme nějaký přebytek, tak ho dáváme na nějaké charitativní nebo sociální účely.

Read more...

navstevnostPři Hradozámecké noci navštívilo Zámeček u Lanškrouna 350 lidí. Toto číslo jej vyneslo mezi 96 památkami, jež byly otevřené, do první třetiny. Se státním zámkem Valtice se Zámeček úspěšně dělí o 29. a 30. místo, což je velmi pěkný výsledek. Měl dokonce více návštěvníků než třeba hrad Točník (252), Kost (189), Potštejn (150), Bezděz (243), zámek v Litomyšli (78), Nové Hrady (197) a další známé památky.

Read more...

poliklinika21. července se uskutečnilo první plánované setkání s lékaři, kteří by se měli nastěhovat do projektované nové budovy polikliniky v ulici S. Čecha. Jednání se zúčastnili někteří lékaři a zástupce projekční kanceláře LT Projekt, a.s. architekt Hladký. Řešily se požadavky lékařů na prostory a vnitřní uspořádání polikliniky v rámci architektonicko-dispoziční studie, kterou společnost LT Projekt, a. s. v současné době zpracovává.

Read more...

zmenaV měsíci září a říjnu nebude předprodej vstupenek na akce pořádané Kulturním centrem v Infocentru, ale v kanceláři Kulturního centra na zámku. První předprodej vstupenek po prázdninách bude od 5. 9. 2016 na varhanní koncert.

Read more...

nocMezi 96 českými památkami, které se o Hradozámecké noci (27. srpna) otevřely veřejnosti, byl i rudoltický Zámeček. Vidět věž, osvětlenou jen stovkami svíček, je fascinující zážitek, stejně jako bílá paní, která se zjevuje v jednom z oken. Není divu, že mezi návštěvníky byla i spousta dětí!

Read more...

hristeSportovci lanškrounské městské části Dolní Třešňovec dostali k 60. výročí fotbalu, které oslavovali v sobotu 27. srpna, dárek v podobě víceúčelového hřiště s umělým povrchem. To může být využíváno na fotbal, volejbal, tenis a nohejbal, případně na další míčové hry. Vybudování hřiště financovalo Město Lanškroun, náklady dosáhly částky 1,6 milionu korun.

Read more...

160825-volby1Letošní říjen bude ve znamení voleb. Volit se bude do Senátu Parlamentu České republiky a také do krajských zastupitelstev. Volby proběhnou v pátek 7. a v sobotu 8. října. Každý volič může dát svůj hlas jedné straně a na její kandidátce zakroužkovat až 4 kandidáty, kterým chce udělit preferenční hlas.

Read more...

kurzyV měsíci září se "rozjíždějí" kurzy pořádané Kulturním centrem Lanškroun - jazykové, hudební i kurz tance a společenské výchovy. Bližší informace získáte na tel. 465 325 668, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Read more...

dobraceniNěkteré děti, zdá se, vyrážejí do školy dobrovolně a s nadšením i během školních prázdnin. Noční letní obloha poskytuje skutečně zajímavé příležitosti k pozorování vesmíru.

Read more...