Good morning, it is Tuesday 6.12.2016. It is the nameday of Mikuláš, tommorow is the nameday of Ambrož.

Bulletin

161205-mikulasPrvní veselou Mikulášskou partičku jsme dnes potkali už v deset dopoledne. Prozradili, že se vracejí ze školky, kde byly postrašit, ale i obdarovat děti.

Foťte dnešní vydařené Mikuláše, čerty i anděly a posílejte fotky na adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. abychom je mohli přidat do fotogalerie za článkem!

Všem vám, kteří jste zaslali fotografie ze včerejší Mikulášské nadílky, moc děkujeme !!!

Read more...

161204-andelO druhé adventní neděli se na náměstí J. M. Marků, na nádvoří zámku, do kostela sv. Václava i do muzea vypravilo hodně Lanškrouňáků. Kromě nákupů a občerstvení v pravé vánoční atmosféře mohli sledovat vystoupení country skupiny Trap, loutkovou pohádku Betlém, vystoupení Ženského pěveckého sboru vedeného Jarmilou Uhlířovou či II. adventní koncert Lanškrounského smíšeného sboru, Komo/K/ráku ZUŠ J. Pravečka Lanškroun a hostů pod vedením V. Jetmarové.

Read more...

161205-dobrakZŠ Dobrovského zve rodiče, děti, učitele i veřejnost na 2. charitativní vánoční jarmark, který se koná 9. prosince od 14 do 17 hodin v prostorách přízemí hlavní budovy školy. Výtěžkem z jarmarku chce škola podpořit léčbu žáka školy Pavlíka Kvapila a také zkvalitnit materiální vybavení prostor školy. Součástí jarmarku bude také výstava betlémů. 

Read more...

161204-zastNa jednání zastupitelstva města 30. listopadu došlo k personálním změnám ve vedení města i v zastupitelstvu. Z pozice místostarosty odstoupil Bohumil Bernášek (ČSSD), který se pro rezignaci rozhodl po zvolení krajským radním pro školství. Dle platné koaliční smlouvy mezi Lanškrounským fórem, ČSSD, Volbou pro město a částí ANO patří post místostarosty ČSSD. Nebylo proto překvapením, že zastupitelé zvolili novým místostarostou Miloše Smolu (ČSSD).

Read more...

161204-sdKvůli pátečnímu defektu na bagru se práce na odklízení suti před kulturákem protáhly až do neděle. To byla smůla, protože právě v noci ze soboty na neděli neznámí pachatelé jednu z tater zaparkovaných v areálu SD vykradli.

Řidič si ráno při příchodu k vozu všiml, že nádrž k hydraulice je pocákaná olejem a ten je i na zemi. Podezření, že s tatrou někdo manipuloval, se potvrdilo, když auto obešel a objevil provrtanou nádrž. Na zem vytekly poslední zbytky nafty a vytvořily nepřehlédnutelnou skvrnu.

Read more...

161202-nerezZávěr prvního adventního týdne patřil v pátek dětské zumbě a folkové skupině Neřež.

Ve čtyři odpoledne vystoupily se zumbou postupně tři skupiny dětí, a to ve věku 4 až 7 let, 8 a 9 let a 10 až 15 let. Přímo pod pódiem se tlačil dav rodičů a příznivců, který dětem vydatně fandil a podporoval je.

Read more...

161202-sdLetos v září byl ubourán hotel, jeviště a sál Společenského domu, zachována zůstala jen vila postavená továrníkem Rudolfem Emilem Langerem v roce 1885, která má být zrenovována. Na vybouraném místě se plánuje výstavba nového kulturního domu. Demolici prováděla firma PB SCOM s.r.o. z Hranic vzešlá z veřejné soutěže.

Read more...

161201-naNoční sněžení, které se během dne kvůli teplotám nad nulou měnilo v tekutou břečku, zaměstnalo hasiče víc než obvykle. Už v 7:07 hod. byli lanškrounští hasiči přivoláni do Rudoltic k nákladnímu automobilu převrácenému na boku mimo silnici. Zde zajistili uvolnění komunikace a odtažení vozidla.

Read more...

161127-tmobilePartnerská prodejna T-Mobile v Lanškrouně hledá uchazeče na pozici konzultanta/konzultantky. Požadujeme příjemné vystupování, výborné komunikační dovednosti, zájem o oblast komunikace a mobilních telefonů a ochotu učit se novým věcem. Nabízíme finanční ohodnocení odvíjející se od prodejních výsledků, soutěže o atraktivní ceny a další zaměstnanecké benefity.

Read more...

-skolaHledáte pro své dítě školu, kam bude chodit rádo?
Chtěli byste, aby se vaše díte učilo "jinak"?
Děti si mohou nezávazně vyzkoušet, jak se "učí" v naší ZŠ Lanškroun, Dolní Třešňovec.

Read more...