Good morning, it is Friday 29.7.2016. It is the nameday of Marta, tommorow is the nameday of Bořivoj.

Bulletin

snekV pátek 29. července od 20 hodin bude hrát na farní zahradě skupina Šnek a spol. z Letovic SEMAFOR aneb Suchý + Šlitr nestárnou! 

Read more...

tgmOd včerejška mohou lanškrounští řidiči jezdit po nově zrekonstruované silnici v ulici T. G. Masaryka a využívat rozšířenou křižovatku u Magdalénského kostela. Opravu 566 metrů silnice zadal Pardubický kraj v zastoupení Správy a údržby silnic PK. Náklady představovaly 9,6 mil. Kč a byla na ně poskytnuta dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Read more...

0nehodaČasté preventivní rady, které nabádají řidiče dopravních prostředků před jejich řízením, pořád ještě někteří z nich bohužel podceňují. Zřejmě tomu tak bylo i u sedmačtyřicetiletého řidiče z Rychnovska projíždějícím po silnici II. třídy č. 315 mezi Ústím nad Orlicí a Lanškrounem.

Read more...

koupalisteBěhem uplynulých dnů jsem navštívil několik koupališť v okolí Lanškrouna. Pamatuji si asi od roku 1958, kdy jsem se naučil plavat, že v uprostřed lanškrounského koupaliště bylo odpočivadlo z několika sudů, tam si většina plavců odpočala a plavala zpět k molům. Bylo to hodně lidí, protože přijížděli z celého okresu. Jinde koupaliště nebylo!

Read more...

160726-olympic13. srpna proběhne v Dolní Čermné akce nazvaná Den se sousedy. Připravena bude přehlídka veteránů během vzpomínkové jízdy na Elišku a Čeňka Junkovy, vystoupení DC Dance, Dolce Baby, Jitřenka, Brass Company a OR Drums. Dále proběhne ukázka z práce Policie ČR a přehlídka požární techniky, ukázka modelů letadel, slackline exhibice a workshop. Vystoupí Vašek Kolář se svojí biketrialovou show, komik a kouzelník Richard Nedvěd, hardrocková skupina Kapriola, Divokej Bill revival a rocková kapela Quiz. Od 22 hodin vystoupí hlavní hvězda dne, kterou bude skupina Olympic. 
Generálním partnerem akce je Penzion a restaurace Lesní brána.

Read more...

regenMladíci kolem dvacítky, kteří si říkají ReGen, to v pátek 22. července na farní zahradě „rozjeli“. Hráli asi z padesáti procent svoje skladby, z převzatých to byly známé písně od Nirvany, které fandí, od Pink Floyd, Johna Lennona, Davida Bowieho a zazněl i song Karla Kryla.  

Read more...

zamecekNový zámek u Lanškrouna zahájil prohlídkový provoz po částečných opravách 7. 7. 2007 a po devíti letech a pár dnech přišel další jubilant. Průměrná roční návštěvnost vychází 2 770 návštěvníků, což je o cca 10 000 méně než celostátní průměr návštěvnosti památek, ale je to dost na to, že Zámeček je stranou hlavních cest, má však rozsáhlé podzemí s možností odhalení dalších podzemních prostor a tajemství.

Read more...

stalkerPo dobu více než dvou let zažívala jednadvacetiletá slečna z Prahy ze strany o osm let staršího muže hotové peklo. Náklonnost a přemíra přízně devětadvacetiletého muže z Lanškrouna mladé ženě narušovala soukromí natolik, že jí trpělivost s odmítáním jeho pozornosti po letech došla a ona se s prosbou o pomoc obrátila na policii.

Read more...

160722-nehodaVe čtvrtek 21. července pět minut po jedné hodině odpolední se na čtyřramenné křižovatce hlavní komunikace ulice B. Smetany s vedlejší komunikací ulice Nerudova v Lanškrouně střetl cyklista s osobním vozidlem.  

Read more...

retailV srpnu 2015 jsme zveřejnili informaci, že vedle hypermarketu Kaufland mají vzniknout další obchody, tzv. retailpark. Výše investičních nákladů má být 30 mil. Kč. Optimistický odhad předpokládal začátek prací na jaře 2016 a otevření obchodů v listopadu 2016.

Read more...