Good evening, it is Thursday 20.10.2016. It is the nameday of Vendelín, tommorow is the nameday of Brigita.

Bulletin

161020-lesnibranaPenzion Lesní brána se hlasováním hostů dostal mezi 10 nejlepších penzionů roku 2016 a získal tak nominaci na titul Penzion roku 2016, kterou každoročně uděluje Asociace hotelů a restaurací České republiky.

Read more...

psiMěstská vyhláška o pohybu psů na území města, platná od roku 2002, dozná zásadních změn. Na úpravách se nyní pracuje. Z textu například vypadne povinnost, že každý pes, který v kohoutku dosahuje výšky nad 30 cm, by měl mít při pohybu na veřejném prostranství náhubek. Náhubkem bude muset být opatřen jen pes, který bude někde (např. před obchodem) uvázán a jeho pán nebude nablízku.

Read more...

2016aPořádá : Ilja Michalec, NEW MUSIC production agency ve spolupráci s KC Lanškroun, za finanční podpory města Lanškroun, Pardubického kraje a nadace Český hudební fond.

Read more...

teloPřednáška Kateřiny Kokešové nazvaná "Tělo jako zdroj... agresivita v nás" se bude konat v sobotu 22. října v Rodinném centru Dětský svět od 9 do 12 hodin. Cena 200 Kč.

Read more...

cykloKomunikace z Lanškrouna na Sázavu a Žichlínek jsou hodně frekventované, nepřehledné, jezdí se tam rychle a chybí chodník. Obě trasy jsou nebezpečné pro chodce i cyklisty. Proto nechal Svazek obcí Lanškrounsko vypracovat projekty na cyklostezky do obou obcí. Projekty již byly dokončeny a byla vydána stavební povolení.

Read more...

garazV loňském roce koupilo Město Lanškroun za 6,6 mil. Kč areál Autodružstva s tím, že do budoucna se počítá s vybudováním průjezdu přes tyto pozemky s obousměrným provozem, takže by auta mohla z centra vyjíždět ve východním rohu náměstí. Tím by se odlehčilo dosti přetíženému výjezdu z náměstí ulicí Purkyňovou.

Read more...

161017-agrochem2Na středisko Damníkov - provoz výrobny krmných směsí a posklizňovou linku hledáme 2 nové kolegy. Jedná se o dvousměnný provoz (posklizňová linka v provozu pouze ve žních).
Nabízíme práci v příjemném kolektivu, 5 týdnů dovolené, zvýhodněné obědy, kartu Benefit, příspěvky na rekreace a další firemní benefity.

Read more...

bytyNeobvykle málo zájemců se dostavilo ve středu 12. října na losování práva uzavřít nájemní smlouvu ke dvěma menším městským bytům (cca 25 m2) ve 3. podlaží čp. 552 na Sokolské ulici.

Read more...

silarVe druhém kole senátních voleb porazil Petr Šilar (KDU-ČSL) svého protikandidáta Jana Lipavského (ANO). Petr Šilar zvítězil jak celkově na Orlickoústecku (kde získal 63,9% hlasů), tak ve velké většině obcí na Lanškrounsku. Jan Lipavský ho dokázal porazit pouze v Trpíku, v Krasíkově získali oba kandidáti shodný počet hlasů. Nejvyšší volební zisk si Petr Šilar připsal v Petrovicích (96,5%), Dolní Čermné (92,4%) a Horní Čermné (85,7%).

Read more...

praceOblastní charita Ústí nad Orlicí přijme SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA do Nízkoprahového denního centra v Lanškrouně na hlavní pracovní poměr (s možností zkráceného úvazku). Hlavní náplní bude práce s osobami bez přístřeší, práce v terénu a tvorba metodik. Bližší informace najdete na přiloženém letáku.

Read more...