Good night, it is Wednesday 28.9.2016. It is the nameday of Václav, tommorow is the nameday of Michal.

Bulletin

160927-modryTento víkend se připomínalo výroční narození legendárního brankáře Bohumila Modrého. Ten se narodil 24. září 1916 v Praze a po roce 1945 spojil svůj život právě s Lanškrounem. Bóža Modrý je jeden z nejznámějších lanškrounských občanů. V roce 1947 a 1949 se stal s národním týmem mistrem světa v ledním hokeji. Po vykonstruovaném procesu v roce 1950 byl poslán do vězení a uranových dolů, což mělo velký vliv na jeho zdraví.

Read more...

160927-obuvNabízíme k pronájmu obchodní prostory na náměstí v Lanškrouně, které jsou vhodné pro prodej zboží, nebo provoz kavárny. Velikost obchodních prostor je více než 30 m2 a velikost zázemí téměř 20 m2. Prostory budou částečně rekonstruovány.

Read more...

atletikaPod hlavičkou Tělovýchovné jednoty Lanškroun se od října rozběhne dětský atletický oddíl určený pro děti ročníku 2005 až 2009 (2. až 5. třída).
Informativní schůzka proběhne 4. října v 16 hod. na atletickém stadionu v Lanškrouně. První trénink proběhne ve čtvrtek 6. října v 16 hod.

Read more...

nehodaZřejmě rychlá jízda řidiče zapříčinila náraz osobního automobilu do stojícího auta na silnici I. třídy č. 43 u obce Damníkov.

Poslední neděli tohoto měsíce 25. září odpoledne šestadvacetiletý řidič ze Svitavska jedoucí autem značky Škoda Fábia od Damníkova směrem na obec Rudoltice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, situaci v provozu a výhledovým poměrům, nedostatečně zareagoval na zpomalení a poté zastavení vozidla značky Renault jedoucího před ním.

Read more...

160926-senatVšem sedmi kandidátům do Senátu za obvod Orlickoústecka jsme položili stejné otázky. Mírně odlišné otázky dostal pouze Petr Šilar, který mandát obhajuje. Níže najdete odpovědi všech, kteří nám odpověděli.
Volby do Senátu se uskuteční společně s krajskými volbami 7. a 8. října.

Read more...

motoVýtěžek z letošního motosrazu v Lukové ve výši 99 tisíc korun se rozhodli motorkáři z Motobigbangu opět věnovat na dobročinné účely. Vybrali si k tomu nedělní prosluněné odpoledne a vyrazili s darovacími šeky, penězi a smlouvami o předání daru k těm, jimž chtějí pomoci.

Read more...

burzaRodinné centrum Dětský svět pořádá ve dnech 28. a 29. září v přízemí Domova pro seniory BURZU dětského oblečení, hraček, těhotenského oblečení a potřeb pro malé děti.

Podrobnosti najdete v přiloženém letáku. 

Read more...

piknikKulturní centrum Lanškroun vás zve 28. září od 16 hodin do zámeckých zahrad na Kytarový piknik. Přijďte si společně zanotovat se Simonou Oláhovou a Jirkou Hurychem, musím jen doufat, že nám vyjde i počasí. K dispozici bude přenosné ohniště na opékání buřtů.

Read more...

zadanoChcete zhubnout a nedaří se vám? Chcete se stravovat zdravě a nevíte co vařit? Jste po porodu a nevíte jak zpevnit pánevní dno? Právě pro vás jsme připravili 27. září od 9 hodin zajímavé dopoledne nazvané Zadáno pro ženy. 

Read more...

kamenK prvnímu článku o lichtenštejnských kamenech v oblasti Suchého vrchu se mi ozval pan Pavel Vašata, rodák z Těchonína se dvěma fotkami a s poznámkou k asi nejznámějšímu hraničnímu kameni U tří pánů. Tento kámen je podle jeho slov, ale i podle následujících fotografií pouze replika za asi před 10 lety zmizelém hraničníku.

Read more...