Good afternoon, it is Monday 20.2.2017. It is the nameday of Oldřich, tommorow is the nameday of Lenka.

Bulletin

170219-bedaNulté číslo školního časopisu ZŠ Smetanova vyšlo poprvé v září 1995. U jeho zrodu byly čtyři žákyně šesté třídy, které zaujal časopis z jiné základní školy. V roce 1994 vznikl „první pokus“ s názvem „Škola a my“ napsaný přes několik kopírovacích papírů na psacím stroji. Okamžitě si získal své příznivce, takže další číslo se již vytvářelo na počítači a kopírovalo ve škole. Diskutovalo se i o novém názvu, až zvítězil návrh, aby nesl jméno spojené s názvem školy Bedřicha Smetany – Béda.

Read more...

170209-knihovnaV úterý 21. února od 10 hodin zveme (nejen) maminky s dětmi na návštěvu dětského oddělení městské knihovny. Ředitelka knihovny představí možnosti zapůjčování knih pro nejmenší děti a popovídá o zajímavých knihách pro rodiče. Sraz rodičů s dětmi je přímo v knihovna.

Read more...

170207-dodZákladní škola Bedřicha Smetany pořádá v úterý 21. února od 8 do 16 hodin Den otevřených dveří. Srdečně zve všechny budoucí prvňáčky, učitelky mateřských škol, rodiče malých školáčků a veřejnost.

Read more...

170218-deponieNabídli jsme vám možnost tipnout si, do kdy roztaje sníh navezený na skládku technických služeb. Ze stovky odpovědí 61 upřednostnilo první variantu, a to, že sníh roztaje do května.  31 čtenářů hlasovalo pro červenec. Září netipoval nikdo a 8 lidí si myslí, že do konce roku nahromaděný sníh vůbec roztát nestihne. 

Read more...

170218-vodaVážení spoluobčané,
dnes v odpoledních hodinách byla v Lanškrouně nahlášena havárie vodovodního řádu (prasklé potrubí) v oblasti "Teslov".
Z důvodu této havárie nepoteče voda, bude se to týkat především ulic Smetanova, Krátká a možná i dalších ulic v této lokalitě. Doporučujeme Vám předzásobit se pitnou vodou. Předpokládáme, že havárie bude odstraněna nejpozději do 24 hodin.

Read more...

170216-microlaS unikátní myšlenkou rozdat dětem 7. tříd mikropočítače BBC micro:bit a podnítit tak jejich technickou tvořivost přišla loni nadace micro:bit Foundation ve Velké Británii. Stejnou šanci jako žáci v Anglii, dostanou i ti na Lanškrounsku!

V rámci pilotního projektu Nadačního fondu micro:la dostane pravděpodobně stejná věková skupina tento kapesní počítač a bude na každém dítěti, jak s ním naloží.

Read more...

170216-snihHromady sněhu, které během lednového a únorového sněžení vznikaly po celém městě, byly postupně odváženy na deponii technických služeb ve směru na Žichlínek. Množství uloženého sněhu by si asi nikdo odhadnout netroufl. Zkuste si tedy alespoň tipnout, kdy podle vás sníh roztaje:

Read more...

170216-turistiTěžko se tomu uvěří: kdo se ve dvaceti letech účastnil prvního ročníku PŘEJEZDU JESENÍKŮ, tomu je letos, kdy se jel 41. ročník, šedesátjedna roků! Od pátku 27. do neděle 29. ledna putovalo 94 účastníků celkem 115 kilometrů po běžkařských trasách ve třech denních etapách od Skřítku po Malou Moravu. Je to dnes už ojedinělá turistická akce takového rozsahu v České republice, měřeno délkou tras, rozsahem služeb a počtem účastníků.

Read more...

170213-amavet74 juniorských projektů a 34 středoškoských se 10. února představilo v okresním kole Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji konaném již tradičně v prostorách SOŠ a SOU Lanškroun. Zastoupeno bylo 17 základních a 6 středních škol z okresů Ústí nad Orlicí a Svitavy.

Read more...

150624-schottSCHOTT CR, s.r.o. - závod Electronic Packaging Lanškroun, významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl, přijme pro projekt Centra sdílených služeb nového kolegu na pozici:


SALDOKONTNÍ ÚČETNÍ s NJ

Read more...